مردمان بی‌دین در رتبه سوم با 16% جمعیت جهانی قرار دارند. جالب آن که نیمی از این افراد به خدا اعتقاد دارند، اما مذهبی را برای خود به رسمیت نمی‌شناسند.
اگرچه در غرب کلیه کلیساهای مسیحیان خیز بلندی برای تبلیغ مسیحیت در دنیا برداشته و شدت بیشتری به فعالیت های خود داده‌اند، اما هنوز مسلمانان که پایبندی آنها بیشتر و تشتت و اختلاف آرا در آنها به مراتب کمتر از ادیان دیگر است، با تمامی فقر مالی و مشکلات کشورههای اسلامی رتبه دوم را در جامعه جهانی از آن خود نموده است.
به گزارش شیعه نیوز به نقل از بازتاب، بر پایه بررسی‌های به‌عمل آمده توسط کارشناسان و آمارگیران جهانی و استنتاجات انجام‌شده از آمار و اطلاعات کشورها، هم اکنون پیروان دین مسیحیت 33 درصد کل جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. اما تشتت آرا در این دین که در اغلب موارد نهی و انکار دیگری را به‌صورت ریشه‌ای در مقررات خود دارند، از کلیه ادیان دیگر بیشتر است.
کاتولیک‌ها، پروتستان‌ها، ارتدوکس‌های شرقی، پنته کوستال‌ها، انگلیکان‌ها، مونوفیزیست‌ها، ای‌ای‌سی ها، سنت لاتردی‌ها، شاهدان جیوها، کوئیکرزها، ای.‌او.جی‌ها و نومینال‌ها هواداران گوناگون فرقه‌های این دین را تشکیل می‌دهند.
اسلام با سهم 21 درصد از جمعیت دنیا که شامل سنی‌ها و شیعیان و چند فرقه دیگر می‌شود، در رتبه دوم قرار دارد.
مردمان بی‌دین در رتبه سوم با 16 درصد جمعیت جهانی قرار دارند که شامل منکرین خداوند، مردمان سکولار و افرادی که مذهب خود را آشکار نمی‌نمایند هستند. جالب آن که نیمی از این افراد به خدا اعتقاد دارند، اما مذهبی را برای خود به رسمیت نمی‌شناسند.
بر اساس این گزارش، هندوئیسم در رتبه چهارم با 14درصد قرار گرفته است، پس از آن بودیسم با 6 درصد و سنت چینی هم با 6 درصد جمعیت جهانی و همچنین مذاهب درونزایی ابتدایی آفریقایی و سنت‌های آفریقایی نیز شامل 6 درصد جمعیت جهانی می‌باشند.
همچنین سیکیسم با 36 صدم درصد جمعیت جهان در رتبه‌های بعدی قرار دارد و دین معروف یهودیت هم با 22 صدم درصد جمعیت جهانی در انتهای لیست ادیان معتبر قرار می‌گیرد.

+ نوشته شده توسط بذرافشان در سه شنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۸ و ساعت 15:42 |